Pogoda i klimat - New Delhi, Indie


Do Indii najlepiej wybrać się zimą (od połowy listopada do marca), aby uniknąć upałów i ulewnych deszczów.

Temperatura wody u wybrzeży Indii nigdy nie spada poniżej 25 ºC, jednak od kwietnia temperatury powietrza stają się tam już nieznośne. Z końcem maja pojawia się monsun przynoszący obfite deszcze. W maju i czerwcu oraz od września do listopada zdarzają się groźne cyklony.

 • Słonecznie
  35°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  58%
  widoczność:
  4 km
  ciśnienie:
  1008hPa
  wiatr:
  284°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:20
  zach. słońca:
  17:49
 • Częściowe zachmurzenie
  min.25°C max.36°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  267°   19 km/h
  wsch. słońca:
  06:19
  zach. słońca:
  17:49
 • Częściowe zachmurzenie
  min.26°C max.35°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  295°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:18
  zach. słońca:
  17:50
 • Częściowe zachmurzenie
  min.25°C max.35°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  225°   12 km/h
  wsch. słońca:
  06:17
  zach. słońca:
  17:51
 • Słonecznie
  min.25°C max.35°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  290°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  17:51
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
6779109777875
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
38646818117112
Powered by:

Indie - kiedy na wakacje?

 • Do Indii najlepiej wybrać się zimą (od połowy listopada do marca), aby uniknąć upałów i ulewnych deszczów.
 • Temperatura wody u wybrzeży Indii nigdy nie spada poniżej 25 ºC, jednak od kwietnia temperatury powietrza stają się tam już nieznośne. Z końcem maja pojawia się monsun przynoszący obfite deszcze. W maju i czerwcu oraz od września do listopada zdarzają się groźne cyklony.
 • Przy wschodnim wybrzeżu morze jest dość wzburzone, natomiast przy zachodnim spokojne.
 • Wyspy Andamany najlepiej odwiedzić między styczniem a marcem, a górskie regiony Kaszmiru od maja do października.
 • Przez cały rok należy mieć ze sobą środek przeciwko komarom (z wyjątkiem obszarów górskich zimą). W Indiach trzeba też uważać na węże, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Zasadniczo w klimacie Indii wyróżnić można trzy pory roku: zimę, lato oraz porę deszczową (monsunową). Zima trwa od połowy listopada do marca i jest to najlepszy okres na podróż do tego kraju. Temperatury są wysokie, ale nie aż tak uciążliwe jak w lecie, natomiast powietrze jest suche. Jedynie na południu (Triwandrum) orazi południowym wschodzie w listopadzie i w grudniu występują spóźnione monsuny przynoszące wilgoć. Należy pamiętać, że w górach jest zimno (ujemne temperatury w Kaszmirze). Temperatura zaczyna wzrastać około lutego. W kwietniu jest już upalnie. Temperatury są szczególnie uciążliwe w głębi kraju (m.in. w stolicy, Delhi). Ulgę przynosi ucieczka na wyżej położone obszary. Pora monsunowa zaczyna się z końcem maja. Monsun blokowany jest przez góry Ghaty, co powoduje nieregularne opady we wschodniej części kraju. Najbardziej obfite deszcze spadają w lipcu. Na północnym zachodzie przestaje padać pod koniec września, a na północnym wschodzie pod koniec października. W Pendżabie i Radżasthanie pora deszczowa jest krótsza i mniej dokuczliwa. Najładniejszą pogodę zastaniemy w tym okresie w górach, które są omijane przez monsun. W Madrasie monsun zjawia się później. W maju i w czerwcu oraz od września do listopada możemy spodziewać się groźnych cyklonów. W regionie Ladakhu (powyżej 3500 m n.p.m.) klimat jest suchy. Opady występują rzadko, a temperatury w okresie od maja do października to 20-30 ºC.